Elsőként a Fino Kaposvár jutott a férfi röplabda Extraliga fináléjába. A somogyi együttes az elődöntős párharc harmadik mérkőzésén is legyőzte a MAFC-BME csapatát, ezúttal hazai környezetben öt játszmában diadalmaskodott, ezzel története során 27. alkalommal jutott döntőbe, ahol fennállása 20. elsőségét gyűjtheti be.

A Fino ellenfele a MÁV Előre lesz majd a fináléban, miután a székesfehérváriak szintén 3:2-re verték vasárnap a DEAC gárdáját, így az a párharc is véget ért három mérkőzést követően.

Bögöly Gáborék egyébként tavaly a MÁV Előre ellen gyűjtötték be 19. bajnoki elsőségüket.

Fino Kaposvár–MAFC-BME 3:2 (–24, 27, –20, 19, 13)

Kaposvár Aréna, 350 néző. Vezette: Adler L., Ujházi M.

Fino Kaposvár: Magyar B. (10), Hubicska (20), Novoselov (16), Baróti (15), Bögöly (19), Lescay (17). Csere: Bozóki (liberó), Iván B. (–). Vezetőedző: Szlobodan Prakljacsics. Edző: Demeter András.

MAFC-BME: Tamási (3), Reyes (29), Kocsondi (4), Altunaga (23), Oláh B. (11), Balogh L. (6). Csere: Benkő B. (liberó). Vezetőedző: Pápai Péter.

A mérkőzés alakulása.

1. játszma: 4–5, 9–10, 15–13, 20–17, 22–22, 23–22, 23–24, 24–26 (23 perc).

2. játszma: 5–4, 10–9, 15–13, 16–16, 20–19, 22–23, 23–24, 24–25, 25–26, 27–26, 29–27 (29 perc).

3. játszma: 3–5, 9–10, 13–15, 17–20, 19–23, 20–25 (21 perc).

4. játszma: 3–5, 6–6, 9–10, 15–11, 20–17, 22–18, 25–19 (21 perc).

5. játszma: 2–0, 2–2, 5–4, 8–6, 10–6, 10–9, 13–12, 15–13 (16 perc).